Haziran 21, 2008

BIKTIK ARTIK

Radikal internet sitesindeki haberi aynen copy paste ediyorum:
"Sevincini kurşun sıkarak gösteren magandalar tüm uyarılara kulaklarını tıkadı. Mersin'de çatıda uyuyan 11 yaşındaki çocuk yüzünden vuruldu. Bir çok yaralı var. İstanbul'da 54 kişi gözaltına alındı."
http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=Detay&ArticleID=884481&Date=21.06.2008&CategoryID=77

Daha ne diyelim.
Nasıl anlatalım.
BİREYSEL SİLAHLANMA!!!!

2 yorum:

ozkan dedi ki...

Serzenişini tekrarlamışsın ben de bir önceki yorumumu aynen tekrarlamak istedim:

"Bu silahlanma durumu bile askeri rejimlerin dayattığı kemiğimize işlemiş totalitarizmin bir ürünü. O kadar erkek çocuğa kitleler "büyüyünce ne olcan? asker olcaaammm. Aferiiinnn" dayatması yaparsa, oyuncak olarak tabanca verirse, okuma bayramı müsamerelerinde "küçüüük askeeer küçüüük askeeeerr napıyooosunnn bizeeğğ söyleğğ" diye kamo giydirip şarkılar söyletirse, ergenliğinde vatan millet sakarya bilgisinin yanında solcu nasıl avlanır 101 eğitimi verilirse; o çocuk büyür de, bireysel silahlanır da, duygularıyla çeker tetiğini, dönüp ardına bakmaz bile..."

yeşil kurba dedi ki...

özkancım çok haklısın gerçekten. Çocukları daha 7 yaşında ilkokula başladıklarında asker mantığıyla yetiştiren bir ülkede yaşıyoruz. Bayrak altında tören yapıp her sabah anlamını bile bilmedikleri bir and içtiriyoruz. Sonra da erkek çocukları "bak büyük adam olcan asker olcan" diyerek apayrı şartlıyoruz.
Kadınlar sevinmiyor mudur bu milli durumlarda? Peki niye hiçbir kadın havaya silah sıkmıyor? Tamamen sosyal şartlanmanın sonucu bunlar. Tabi "at, avrat, silah" mantığıyla ilerleyen bir toplumuz ama ne kadar kollektif bir yapıya sahip olsak da toplu yaşamayı aslında hiç bilmiyoruz.
Teşekkür ederim yorumuna!